Spływ Dunajcem

  Spływ przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji w Pieninach. O jego niewątpliwym uroku i niepowtarzalnym charakterze świadczy fakt, że trasa wiedzie jednym z najbardziej malowniczych przełomów rzecznych w Europie.

Goszcząc na Podhalu, na tę atrakcję wystarczy przeznaczyć jeden dzień (ok. 8-9 h.). Choć może się okazać, że z nadmiaru wrażeń trudno będzie również zasnąć…

Sezon flisacki trwa od 1. kwietnia do 31. października. Właśnie wtedy zapraszamy na wspaniałą przygodę, która obejmuje dojazd busem z Zakopanego do przystani flisackiej w Sromowcach Wyżnych – Kątach, spływ tratwami flisackimi (bez oczekiwania w kolejce) oraz podróż powrotną na Podhale.

Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2. do 3. godzin. W tym czasie - raz kołysani spokojnymi wodami Dunajca, raz niesieni jego szybkim nurtem, dotrzemy do serca Pienińskiego Parku Narodowego. Środkiem transportu będą flisackie tratwy zbudowane z drewnianych czółen, mocno ze sobą złączonych i wyściełanych gałązkami świerku lub jedliny. Każdą z tratw, za pomocą długich żerdzi kieruje dwóch doświadczonych flisaków, co rusz przywołujących miejscowe legendy.

Jeśli chcesz zrelaksować się na łonie natury, zobaczyć legendarnych Siedmiu Mnichów i miejsce w którym Janosik przeskoczył Dunajec, a także posłuchać barwnych flisackich opowieści i wyjątkowo spędzić czas…

Zapraszamy na Spływ i do biura Zako-Travel.

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider